KURS DETAY

DGS Matematik

DGS veya Dikey Geçiş Sınavı, akademik kariyerlerine devam etmek isteyen meslek yüksek okulu son sınıf öğrencileri ve mezunlarının, not ortalaması barajını geçtikleri takdirde sınırlama olmadan her yıl girebilecekleri bir sınavdır. ÖSYM tarafından yürütülen bu sınav yüksekokul öğrencileri için 4 yıllık bir lisans programına yerleşmenin en kısa yolu ve büyük bir fırsattır. YKS' de kazanma oranı daha düşükken, DGS' de kazanma oranı daha yüksektir.

Dikey Geçiş Sınavı için Gereken Matematik

DGS 60 adet matematik ve 60 adet Türkçe olmak üzere toplam 120 sorudan oluşur ve test usulüdür. DGS müfredatında yer alan konular YKS' ye oranla daha azdır. Sınav esnasında sorulacak olan soruların kapsamı sadece Matematik ve Türkçedir. Bu nedenle Etkin Akademi eğitim mozaiğimizde DGS matematik kursu yer alıyor ve lisans tercihlerinde sağlayacakları başarıya destek oluyoruz. Eksik kaldığınızı düşündüğünüz konularda bir sonraki kursa katılım garantisi veriyoruz.
Önlisans programından lisans bölümüne geçmek için hedef belirleyen bir genç, bu sınav sistemi sayesinde, disiplinli ve programlı bir çalışmayla DGS' de elbette başarılı olabilir. Fakat DGS sınavlarının öğrenciyi en zorlayıcı kısmı matematik dersi olduğundan, matematik kursu Ankara için doğru bir tercih belirlemeleri gerekecektir.

Ankara'da En İyi Matematik Kursu

Bir eğitim kurumu olarak, Etkin Akademi' de öğrencilerin kaydolduğu andan itibaren mezuniyet sonrasına kadar onların başarısı konusunda sorumluluk sahibi olduğumuzu biliyoruz. Uzun vadeli öğrenci başarısının temel hedefini paylaşıyoruz. Bu, değişen teknolojilere ve akademik becerilerine ayak uydurarak öğrencilerin en iyi hazırlanacakları anlamına gelir; böylece geleceklerini garanti altına alabileceklerdir.
Ankara matematik kursu tecrübelerimiz gösteriyor ki öğrencilere hedefledikleri fakülte için sağlıklı eğitimsel ve akademik değer sunan öğrenme kaynakları modern, ilgi çekici ve yüksek değerdedir. Öğrencilerimizin kurs sonrası en iyi DGS başarısı elde etmelerini sağlamak için, en donanımlı eğitmenlerimizden güç alıyor, kaliteli eğitim ve girişimci olanaklar sağlamak amacıyla en iyi eğitim teknolojilerini kullanıyoruz.
İdealist bireylerin fırsatları değerlendirmelerine, geleneksel rollerine meydan okumalarına ve hayatlarını değiştirmelerine olanak tanıdığı için eğitimin, insanların sorumluluklarında temel taş olduğuna inanıyoruz.