KURS DETAY

ALES Matematik

ALES Başarısı İçin Matematik Kursu

ALES sınavında istenen puanın alınabilmesi için gerekli olan sayısal kazanım matematik kursu ile elde edilebilir. Etkin Akademi olarak sizlere ihtiyaç duyduğunuz sayısal kazanımı sunmanın yanı sıra eksik yanlarınızı tespit etmeniz konusunda da destek oluyoruz.

ALES Nedir?

Türkiye sınav sistemi içinde yer almakta olan ALES sınavı, akademik kadroya yerleşmek isteyen ya da lisansüstü eğitim almak isteyen kişiler için hazırlanan bir sınavdır. ALES ‘in açılı da Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı olarak ifade edilir. Bu sınav kapsamında başarı elde edebilmek ve istenen puanın alınabilmesi için sayısal anlamda başarılı olunması gerekir. Sayısal sorularında temel matematik ve sayısal mantık sorularına yer veriliyor. Etkin akademi olarak çalışma programınız içinde eksikliklerinizi belirleyebilmenizi sağlayan sistemi sunuyoruz. ALES matematik kursu için merkezimizden destek alabilir ve böylelikle sınava daha iyi hazırlanmanın avantajını yaşayabilirsiniz.

ALES Matematik Kursunun Faydaları

Ankara matematik kursu denilince akla ilk gelen eğitim merkezleri içinde yer alan Etkin Akademi, ALES sınavına daha verimli hazırlanmanızı sağlayacak olan programları sunar. Etkin Akademi olarak konusunda uzman olan öğretmenlerimiz ile eğitim veriyoruz. Tüm ALES sınav sistemi içinde çıkan soruların mantığını ve soruların genel olarak çıktığı konuları belirlemenin yanı sıra matematik konularında eksikliklerinizi de belirleyerek buna göre çalışma programı hazırlanıyor. Böylelikle zaten başarılı olduğunuz konulardan çok bilmediğiniz ya da eksiğiniz olduğu konulara yönelmeniz sağlanarak bu konular da çıkacak olan soruların tarafınızca doğru cevaplanma oranını artırmaya çalışıyoruz.
Her konunun en iyi şekilde anlaşıldığını anlamak için uygulanacak olan deneme sınav uygulamasında ise eksiklikleriniz de kolaylıkla anlaşılacaktır.
ALES matematik kursu bu faydalarının yanı sıra optik cevaplama sistemi ile sürekli olarak çalışmanıza imkân tanır. Bu da sınav da yaşayabileceğiniz kaydırma ya da zaman kaybı gibi durumların ortadan kaldırılmasını sağlar. Böylelikle zaman ile sınırlı olan sınavı iyi planlayarak, zaman sıkıntısı çekmemenize destek olacaktır.
Matematik kursu Ankara kentimizde faaliyet gösterdiğimiz merkezimizden alınabilir. İrtibat numaraları ya da form doldurularak da başvuru yapmanız ya da aklınıza takılan sorulara yanıt bulmanız mümkün.